CZ

Young Talents je neziskový spolek pro kulturu, vzdělávání a inovace. Tvoří ho umělci, designéři, kurátoři, producenti, technologové, výzkumníci a další kreativci.

Cílem aktivit organizace je podporovat nastupující generaci tvůrců napříč obory a to formou uměleckých zakázek, asistence při vývoji nových projektů, iniciativ v oblasti mobility a výměny zkušeností, stejně jako velkoformátovými kulturními akcemi. Spolek byl založen v Praze v roce 2004 a v současnosti již působí jak na domácí, tak na zahraniční úrovni.

Mezi nejviditelnější každoroční akce, na jejichž programové přípravě a organizaci se spolek dlouhodobě podílí, patří triáda festivalů Fresh Film Fest (festival debutů a studentských filmů), designSUPERMARKET (prodejní festival současného designu) a SIGNAL (pražský festival světla s každoroční návštěvností 450 000 diváků).

Od roku 2012 se aktivity spolku postupně rozšiřují tak, aby zahrnovaly dlouhodobé a udržitelné projekty v oblasti vzdělávání, inkubace a rozvoje publika, jejichž těžiště je v mezioborovém poli, kde se umění setkává s designem, technologiemi a veřejným prostorem.

Spolek je iniciátorem a členem různých kreativních partnerství, platforem a sítí.

Od roku 2014 Young Talents realizuje mezinárodní projekty kulturní spolupráce. Koordinuje projekt  ALIPI (Advancing Light-driven Public Interactions) a je partnerem projektu SPECTRUM, které jsou oba realizovány s podporou programu Evropské unie Kreativní Evropa.

Print

Tým:

Martin Pošta, ředitel festivalu světla SIGNAL

Radka Weiserová, ředitelka festivalu FRESH FILM FEST

Darina Zavadilová, ředitelka festivalu designSUPERMARKET

Lenka Jiroutová, programová manažerka festivalu světla SIGNAL

Richard Dvořák, manažer projektu SPECTRUM, manažer projektu ALIPI

Amar Mulabegovič, kurátor a umělec

Jan Rolník, kurátor

Petr Hozman, vedoucí produkce